Results from Saturday's WDFNL Round 11 Netball matches as supplied by the league
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
Deakin Uni Sharks 64 def Nirranda 34
BEST Deakin Uni Sharks: D Bird J Wareham M Burt
Nirranda: K Ludeman S Bond R Young
-----
Dennington 50 def Russell’s Creek 19
BEST Dennington: M Boyd K Bolden L Keane
Russell’s Creek: T Robertson S Robertson S Dunkley
-----
Panmure 50 def East Warrnambool 17
BEST Panmure: C McCutcheon M White E Roache
East Warrnambool: A Sheridan E Forssman A Brady
-----
Merrivale 55 def Timboon Demons 27
BEST Merrivale: N Ferguson C Moloney H Kelson
Timboon Demons: C Marr K Plozza S Bullen
-----
Kolora-Noorat 37 def Allansford 24
BEST Kolora-Noorat: T Barbary L Kemp F Clarke
Allansford: R Meade S Robertson S Rohan
-----
Old Collegians 61 def South Rovers 29
BEST Old Collegians: J Maybery M McLeod J Downing
South Rovers: L Pender M Blackberry K Carter
Deakin Uni Sharks 28 def Nirranda 18
BEST Deakin Uni Sharks: L Jubb L Hobbs A Yeoman
Nirranda: N McDowall H Rippon R Haberfield
-----
Russell’s Creek 38 def Dennington 29
BEST Russell’s Creek: K Dorney S Bell M Osborne
Dennington: J Perry A Umbers A Plush
-----
Panmure 47 def East Warrnambool 35
BEST Panmure: E Densley K Williams K Condon
East Warrnambool: E Sherman H Jones B Gerritsen
-----
Merrivale 36 def Timboon Demons 26
BEST Merrivale S Smethurst S Clements M Benson
Timboon Demons: J Brereton S Hunt N Batten
-----
Kolora-Noorat 53 def Allansford 32
BEST Kolora-Noorat: S Hillman E Hopkins H Clissold
Allansford: C Rooth N Smith E Whelan
-----
South Rovers 44 def Old Collegians 34
BEST South Rovers: J Cottee T Hawker N Hajder
Old Collegians: C McCarroll T Bull M Culell
Deakin Uni Sharks 25 def Nirranda 22
BEST Deakin Uni Sharks: M Campbell J Love E Johnson
Nirranda: C Lourey C Owen M Haberfield
-----
Dennington 26 def Russell’s Creek 13
BEST Dennington: J Serra A Crimmin E Garlick
Russell’s Creek: S Wormald S Dorney M Kelson
-----
Panmure 38 def East Warrnambool 5
BEST Panmure: E Smith H White L Steel
East Warrnambool: A Phillips S Malone M Tonkin
-----
Merrivale 26 def Timboon Demons 13
BEST Merrivale: L Woonton J Fish J Kelly
Timboon Demons: N Barlow J Delaney D Rhode
-----
Kolora-Noorat 21 def Allansford 20
BEST Kolora-Noorat: L Kenna K Sloane H Kenna
Allansford: S O’Donnell K Christoforou M Mills
-----
Old Collegians 31 def South Rovers 18
BEST Old Collegians: K Burrows L Pickett A McKenzie
South Rovers: L Quirk E Downie N Farmer
Nirranda 12 def Mortlake Junior Sharks 10
BEST Nirranda: C Donnelly Z Wagstaff N Folkes
Mortlake Junior Sharks: C Atkinson L Grant M Goldsworthy
-----
Russell’s Creek 46 def Dennington 7
BEST Russell’s Creek: Z Dalton J Tippett B O’Brien
Dennington: K Leach E Cust S Monaghan
-----
Panmure 25 def East Warrnambool 15
BEST Panmure: T Lee T Searle J Lenehan
East Warrnambool: E Moloney J Ducane T Rhyne
-----
Timboon Demons 36 def Merrivale 7
BEST Timboon Demons: not recorded
Merrivale: not recorded
-----
Kolora-Noorat 59 def Allansford 5
BEST Kolora-Noorat: M Lee A Kenna C O’Brien
Allansford: G Stacey H Smith G Whelan
-----
Old Collegians 44 def South Rovers 14
BEST Old Collegians: S Adams M Alderson M Farley-Stanley
South Rovers: E Cooknell J Gleeson A Smart
Mortlake Junior Sharks 30 def Nirranda 21
BEST Mortlake Junior Sharks: L Stapleton B Harfoot M Goldsworthy
Nirranda: S Dyett C Walsh E Addison
-----
Russell’s Creek 27 def Dennington 22
Best Russell’s Creek: S Zanos B Lane K Ross
Dennington: E Simpson C Doukas K Barling
-----
East Warrnambool 28 def Panmure 16
BEST East Warrnambool: L Schrama L Wright A McConnell
Panmure: L Billngton S Drake S Melican
-----
Merrivale 18 def Timboon Demons 10
BEST Merrivale: not recorded
Timboon Demons: not recorded
-----
Kolora-Noorat 25 def Allansford 23
BEST Kolora-Noorat: G Darcy H Justin D Moloney
Allansford: G Stacey P Lloyd T Coates
-----
South Rovers 22 def Old Collegians 13
BEST South Rovers: M Downie K Smart C Bellman
Old Collegians: S Forbes M O’Flynn L Gleeson
Mortlake Junior Sharks 16 def Nirranda 10
BEST Mortlake Junior Sharks: M Hetherington P Calvert S Lehmann
Nirranda: Sharna Jenkins L Weston S Rundle
-----
Russell’s Creek 22 def Dennington 21
BEST Russell’s Creek: A Ferguson M van der Starre A Evans
Dennington: B Smith B Convey Z Fleming
-----
Panmure 26 def East Warrnambool 8
BEST Panmure: B Condon C Benter M Dean
East Warrnambool: B Sanderson R Schrama C Austin
-----
Merrivale 20 def Timboon Demons 10
BEST Merrivale: not recorded
Timboon Demons: not recorded
-----
Kolora-Noorat 41 def Allansford 7
BEST Kolora-Noorat: G Harry M Kerr G Vick
Allansford: C Lane E Stacey I Kidd
-----
South Rovers 25 def Old Collegians 22
BEST South Rovers: L King N Farley A Morton
Old Collegians: C McKenzie E Reid M Forbes