Results from today's WDFNL round 4 netball games as supplied by the league
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
A GRADE NETBALL:
Old Collegians 43 def Merrivale 35
BEST: Old Collegians: M Forth, S Ballinger, S Alderson.
Merrivale: J Keane, K Ryan, J Brereton.
-----
Allansford 44 def Deakin University Sharks 33
BEST: Allansford: R Meade, K Pratt S, Jamieson
Deakin University Sharks: L Anders, M Burt, K Mifsud.
-----
Dennington 50 def South Rovers 35
BEST: Dennington: K Bolden, M Boyd, L Keane South Rovers: K Dalton, M Whelan, M Simonds
-----
Panmure 44 def Kolora-Noorat 34
BEST: Panmure: S O'Keefe, E Roache, N Meade
Kolora-Noorat: L Clifford, F Clarke, A Holmes
-----
Russells Creek 29 def East Warrnambool 25
BEST: Russells Creek: R Cuomo, S Dunkley, B Eccles
East Warrnambool: A Sheridan, H Jones, C Moloney
-----
Timboon Demons 67 def Nirranda 34
BEST: Timboon Demons: C Marr, M McKenzie, R Dendle
Nirranda: C Bourke, G Haberfield, B Foster
-----
A RESERVE:
Old Collegians 29 def Merrivale 27
BEST Old Collegians: C McCarroll M Culell S van Kempen
Merrivale: E Dwyer B Heaphy C Johnson
-----
Allansford 43 def Deakin University Sharks 34
BEST Allansford: S Edge S Croft T Ryan
Deakin University Sharks: T Wells L LinderLeighton G Gaylard
-----
South Rovers 43 def Dennington 32
BEST South Rovers: J Cottee T Hawker N Hajder
Dennington: T Keane M Clements J Perry
-----
Kolora-Noorat 29 def Panmure 27
BEST Kolora-Noorat: S Clissold S Hillman A Hunger
Panmure: J Conheady K Williams A Davies
-----
Russells Creek 40 def East Warrnambool 34
BEST Russell's Creek: N Hall B Winter M Eccles
East Warrnambool: H Jones B Gerritsen E Sherman
-----
Timboon Demons 53 def Nirranda 23
BEST Timboon Demons: M Benson S Clements C Hickey
Nirranda: K Wickham B Haberfield H Rippon
-----
B GRADE NETBALL:
Merrivale 21 def Old Collegians 16
BEST Merrivale: J Fish L Woonton C McInerney
Old Collegians: J Toleman B Townsend K Burrows
-----
Allansford 29 def Deakin University Sharks 22
BEST Allansford: S O'Donnell K Christoforou L Angarano
Deakin University Sharks: T Hobbs L LinderLeighton J Love
-----
Dennington 33 def South Rovers 20
BEST Dennington: J Serra M Fogarty A Crimmin
South Rovers: E Downie G Kelly L Pender
-----
Panmure 36 def Kolora-Noorat 34
BEST Panmure: G Lenehan E Smith H White
Kolora-Noorat: K Sloane O O'Brien L Kenna
-----
Russell's Creek 31 def East Warrnambool 25
BEST Russell's Creek: R Osborne M Kelson S Wormald
East Warrnambool: N Brown S Byers G Uwland
-----
Timboon Demons 30 def Nirranda 22
BEST Timboon Demons: A Duynhoven A Rosolin E Lyne
Nirranda: E Keogh A Wickham M Haberfield
-----
17 AND UNDER NETBALL:
Old Collegians 57 def Merrivale 6
BEST Old Collegians: E Adams T White M Alderson
Merrivale: M Netherway S Edwards M Gill
-----
Mortlake Junior Sharks 20 def Allansford 16
BEST Mortlake Junior Sharks: C Atkinson T Facey C Calvert
Allansford: G Whelan K McKenzie T Moore
-----
South Rovers 32 def Dennington 12
BEST South Rovers: T Murphy A Smart G Pontonio
Dennington: M Kenna M Serra K Leach
-----
Kolora-Noorat 37 def Panmure 25
BEST Kolora-Noorat: A Bourke M O'Sullivan B Hoare
Panmure: E Drake R Grant J Lenehan
-----
Russell’s Creek 51 def East Warrnambool 6
BEST Russell’s Creek: E McMahon M Owen M Eccles
East Warrnambool: T Rhyne S Austin T Kelly
-----
Timboon Demons 44 def Nirranda 10
BEST Timboon Demons: A Dawson R Dendle M Parker
-Nirranda: Z Wagstaff A Jenkins A Croft
-----
15 AND UNDER NETBALL:
Merrivale 22 def Old Collegians 12
BEST Merrivale: N Sandow A Fedley C Lovell
Old Collegians: M O'Flynn S Hancocks S Forbes
-----
Allansford 20 def Mortlake Junior Sharks 16
BEST Allansford: J Billings L McDonald G Billings
Mortlake Junior Sharks: L Ritchie A Mahncke M
Goldsworthy
-----
South Rovers 28 def Dennington 17
BEST South Rovers: M Downie A Biggs N Ruane
Dennington: C Lowery E Grundy L Noonan
Kolora-Noorat 38 def Panmure 25
BEST Kolora-Noorat: G Darcy D Moloney H Justin
Panmure: J Jones C Lowe S Melican
-----
Russells Creek 29 def East Warrnambool 9
BEST Russell’s Creek: O Graham K Ross B Lane
East Warrnambool: J Spencer S Austin K Sedgley
-----
Timboon Demons 24 def Nirranda 8
BEST Timboon Demons: B Thompson M Ward E Gunn
Nirranda: E Addison C Walsh J Couch
-----
13 AND UNDER NETBALL:
Old Collegians 19 def Merrivale 10
BEST Old Collegians: E Reid C McKenzie C Johns
Merrivale: A O'NeillDryden H Curtis G Billington
-----
Mortlake Junior Sharks 19 def Allansford 5
BEST Mortlake Junior Sharks: A Tanner L Ritchie L Johnson
Allansford: N Katsaros E Stacey T Coates
-----
South Rovers 32 def Dennington 24
BEST South Rovers: L King A Twaddle G Maclean
Dennington: B Convey Z Fleming
-----
Kolora-Noorat 15 def Panmure 14
BEST KoloraNoorat: T Hutchins M Beasley G Vick
Panmure: M Dean I Rea C Harradine
-----
Russells Creek 23 def East Warrnambool 1
BEST Russells Creek: C Eccles A Evans A Ferguson
East Warrnambool: G Rae C Austin R Johnstone
-----
Nirranda 20 def Timboon Demons 4
BEST Nirranda: H Garner H Loveday E Couch
Timboon Demons: S Johns L Bentley I Everett